Porady dotyczące inwestycji w nieruchomości

Porady dotyczące inwestycji w nieruchomości

Jednym z najbardziej popularnych i pożądanych przez ludzi aktywów inwestycyjnych są nieruchomości. Przede wszystkim chodzi tu o czynnik bezpieczeństwa, jaki mogą zapewnić te aktywa. Omówimy kilka wskazówek, które pomogą lepiej inwestować w te instrumenty.

Nie należy wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka.

Inwestowanie w nieruchomości może być dobrym pomysłem, ponieważ myślimy o nich jako o inwestycji pozbawionej ryzyka. Co by się jednak stało, gdyby cały majątek był zainwestowany w nieruchomości i gdyby pojawiła się nagła sytuacja i trzeba by było sprzedać nieruchomość Odpowiedź jest oczywista: nie dostaniesz pieniędzy w ciągu kilku godzin czy dni, ale prawdopodobnie możesz liczyć na nie w ciągu kilku miesięcy. Nazywa się to „ryzykiem płynności”. Dlatego ważne jest, aby mieć inne rodzaje inwestycji, które łatwiej upłynnić niż nieruchomości.

Zakup domu nie jest traktowany jako inwestycja w nieruchomości.

Wielu z nas uważa, że zakup domu to inwestycja, owszem, jest to majątek, ale nie powinniśmy traktować go jako inwestycji. Inwestycja przynosi nam pieniądze i chociaż nieruchomość może przynieść zysk kapitałowy, trudno jest myśleć o nim jako o zysku, jeśli jest to nasz dom. Z drugiej strony, musimy płacić za usługi, podatki, remonty i najprawdopodobniej kredyt hipoteczny, dzięki któremu nabyliśmy nasz dom; dlatego też, płacąc to wszystko i nie uzyskując w zamian dochodu (w przeciwieństwie do sytuacji, gdy posiadamy nieruchomość i ją wynajmujemy), nie można jej uznać za inwestycję.

Uważaj na aukcje

Do przejęcia nieruchomości dochodzi, gdy ktoś nie wywiązuje się ze spłaty kredytu hipotecznego, a instytucja finansowa eksmituje tę osobę, wystawiając nieruchomość na sprzedaż po cenie niższej niż jej rzeczywista wartość. Nabycie nieruchomości po niskiej cenie może wydawać się atrakcyjne, ale problem polega na tym, że często są to oszustwa. Istnieje wiele nieuczciwych firm, które oferują takie nieruchomości, a następnie znikają, a w wielu przypadkach oferują nieruchomości, które nie są nawet wystawione na aukcji.

Innym przypadkiem jest to, że często osoby, które eksmitują te nieruchomości, dewastują je w odwecie za eksmisję. Powoduje to, że osoba, która kupuje nieruchomość, musi zainwestować w remont domu. W tym momencie niezbędne jest skorzystanie z porady prawnika specjalizującego się w nieruchomościach, który wskaże nam, co jest dla nas najlepsze, i pozwoli uniknąć oszustwa.

Skoncentruj się na przedsprzedaży

Kupno nieruchomości na osiedlu, które jest w trakcie budowy, może być atrakcyjne. Będzie to nowa nieruchomość, z możliwością dużego wzrostu wartości i z preferencyjną ceną nabycia.

Jedyna uwaga jest taka, że w takich przypadkach nie można zastosować zasady „ja biorę kredyt, a ty płacisz czynszem”, ponieważ przez pewien czas nieruchomość nie będzie nadawała się do zamieszkania (będzie w budowie). Innym aspektem jest analiza dewelopera, aby wiedzieć, na ile jest on poważny, aby zminimalizować ryzyko opóźnień w realizacji inwestycji.