Jak urządzić mały salon w stylu boho?

Jak urządzić mały salon w stylu boho?

Należy mieć świadomość, że styl Boho praktycznie cały czas się zmienia. Godny  uwagi jest fakt, że jeszcze do niedawna przejmował inspiracje z różnych stylów.

Obecnie ma mnóstwo odsłon, w których znajdują się elementy czerpane z Ameryki Południowej czy Afryki. W jaki sposób można urządzić salon w omawianym stylu?

Kolorystyka salonu w stylu boho

Salon w stylu boho bazuje na ciepłych oraz jasnych kolorach. Warto zaznaczyć, że najważniejszymi kolorami są biały, brązowy, beżowy czy miodowy odcień żółtego. Z kolei wśród kolorów uzupełniających trzeba wymienić zielony, czarny, turkusowy czy rdzawy odcień czerwonego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że salony w tym stylu będą świetnie prezentowały się z jasną podłogą, która będzie wyłożona płytkami w geometryczny wzór czy drewnianymi panelami.

Salon boho – meble

Godny uwagi jest fakt, że wnętrza tego stylu uwielbiają różnego rodzaju starocie. Do obiektów pożądania dekoratorów wnętrz należy zaliczyć meble posiadające przebarwienia na farbie czy rysy. Ponadto ogromnym zainteresowaniem cieszy się drewniane wyposażenie. W salonie doskonale będą prezentowały się naturalne materiały z bardzo widocznymi śladami użytkowania.

O czym jeszcze należy pamiętać urządzając salon w stylu boho?

Rekomendowane jest łamanie wszelkich zasad. W stylu boho nie występują bowiem ściśle określone reguły. Oznacza to tym samym, że dozwolone jest wszystko co tylko podoba się osobie urządzającej salon. Warto również mieszać tekstylia. Perfekcyjnym połączeniem będą kolorowe poduszki i patchworkowe koce. Świetnym rozwiązaniem może być także postawienie na ciepłe światło. Będzie ono w stanie doskonale podkreślić przytulność omawianego pomieszczenia.

Więcej porad dotyczących aranżacji wnętrz znajdziesz w portalu bardziej.pl.